OSH | Odborový svaz hasičů

Kampaň za nekuřáckou odborovou asociaci hasičů USA a Kanady

Kouření je příčinou číslo jedna  předčasných úmrtí a významně přispívá k onemocnění srdce, onemocnění plic a vzniku rakoviny. Je také hlavní příčinou požárů, včetně požárů, které si vyžádaly životy členů IAFF (International Association of Fire Fighters / Mezinárodní odborová asociace hasičů USA a Kanady). Dobrou zprávou je, že některé zdravotní přínosy odvykání jsou okamžité. IAFF a Pfizer pracují společně na tom, aby pomohli IAFF stát se první nekuřáckou odborovou unií v Severní Americe. Tato iniciativa, která má povzbudit členy IAFF a jejich rodiny, aby přešli na zdravější životní styl, zahrnuje: ·   Informace o zdravotních rizicích kouření a přínosy odvykání ·   Tipy, jak přátelé a rodina mohou pomoci kuřákům přestat s kouřením ·   Informace o tom, jak podpořit projekty zdravotního pojištění, aby se zajistilo, že pokrývají    odvykání kouření Rychlá fakta: Kouření způsobuje každý rok ve Spojených státech 167 milard dolarů ekonomických ztrát souvisejících se zdravím. Požáry na celém světě způsobené kouřením stály ročně přibližně 27 miliard dolarů. Kuřák zaplatí během svého žívota na zdravotních nákladech asi o 17.500 dolarů víc, než nekuřák. Rozsáhlá studie v USA zjistila, že průměrná potenciální ztráta let života v důsledku kouření byla u mužů kuřáků 13 let, u žen kuřaček 14 let a ještě více let života ztratili silní kuřáci. OSH Přeložil Milan Skalník

Kouření je příčinou číslo jedna  předčasných úmrtí a významně přispívá k onemocnění srdce, onemocnění plic a vzniku rakoviny. Je také hlavní příčinou požárů, včetně požárů, které si vyžádaly životy členů IAFF (International Association of Fire Fighters / Mezinárodní odborová asociace hasičů USA a Kanady). Dobrou zprávou je, že některé zdravotní přínosy odvykání jsou okamžité. IAFF a Pfizer pracují společně na tom, aby pomohli IAFF stát se první nekuřáckou odborovou unií v Severní Americe. Tato iniciativa, která má povzbudit členy IAFF a jejich rodiny, aby přešli na zdravější životní styl, zahrnuje:

·   Informace o zdravotních rizicích kouření a přínosy odvykání

·   Tipy, jak přátelé a rodina mohou pomoci kuřákům přestat s kouřením

·   Informace o tom, jak podpořit projekty zdravotního pojištění, aby se zajistilo, že pokrývají    odvykání kouření

Rychlá fakta:

Kouření způsobuje každý rok ve Spojených státech 167 milard dolarů ekonomických ztrát souvisejících se zdravím.

Požáry na celém světě způsobené kouřením stály ročně přibližně 27 miliard dolarů.

Kuřák zaplatí během svého žívota na zdravotních nákladech asi o 17.500 dolarů víc, než nekuřák.

Rozsáhlá studie v USA zjistila, že průměrná potenciální ztráta let života v důsledku kouření byla u mužů kuřáků 13 let, u žen kuřaček 14 let a ještě více let života ztratili silní kuřáci.

OSH

Přeložil Milan Skalník

Fotogalerie: Kampaň za nekuřáckou odborovou asociaci hasičů USA a Kanady

Naši partneři

Menu