OSH | Odborový svaz hasičů

Hasiči v Coloradu dostali po střelbě v Planned Parenthood balistické vesty a přilby

Po smrtelné střelbě v Planned Parenthood v San Bernardino v Kalifornii minulý týden darovala  firma „Warrior Kit“ v Pueblo West místnímu hasičskému sboru šest neprůstřelných vest a přilby. Toto ochranné vybavení povýší úroveň ochrany posádek mířích do potenciálně nebezpečných situací. Manažerka této firmy, Diana Ludwig, řekla: „Hlavně tady v Pueblo je to šílené. Nikdy nevíte, co se bude dít a neumím se představit, že bych byla policistkou nebo hasičem, šla do podobné situace a neměla toto ochranné vybavení.Ve firmě jsme to měli už týdny, ale v důsledku pátečního masové střílení v Colorado Springs se hasiči vyjádřili v programu News5, že toto vybavení je nyní důležitější než kdy předtím.“ „Může se to stát kdykoli, tyto události nejsou plánovány a u hasičů se musí předpokládat že se do takové situace mohou dostat a proto musíme být připraveni," řekl Brad Davidson, divizní velitel   Hasičského záchranného sboru v Pueblo West. Brad Davidson připomněl páteční tragickou střelbu v Planned Parenthood v Kalifornii a řekl, že těchto šest neprůstřelných vest a přileb přišlo v kritické době. „Chceme, aby se tento krok navíc stal dalším bezpečnostním aspektem našich pracovníků, abychom měli jistotu, že jsou zajištění, když jdou dělat svoji práci," řekl Davidson. Jestliže se tým dostane do takové situace, velitel chce mít jistotu, že jsou chráněni. „Cílem je, aby se každý na konci dne vrátil domů, takže chceme a zajišťujeme patřičné vybavení, řekl. Pokud taková situace nastane, budou náležitě vybavení hasiči následovat šerifovy ozbrojené lidi, aby pomohli se záchranou. Už to bylo použito ve scénářích, jako District 70 s nácvikem situace aktivní střelby, jak to ukázali ve vysílání v News5 již v říjnu. Šerifovi lidé se svými zbraněmi mají specifické role při ochraně našeho personálu. Zajišťují, že chodby jsou čisté, nebo že místnost je čistá a bezpečná, nechají vstoupit naše lidi, vzit zraněné a pak se vracejí s námi, takže je to týmová práce," řekl velitel hasičů.  A hasiči, jako Bobby Hernandez, s nímž mluvili na News5, jsou přesvědčení, že s touto výbavou to bude rozdíl. „Jsme schopní pohybovat se mnohem snadněji, dostat se k pacientům jednodušeji, když nebude náš pohyb omezen hasičskou výstrojí," řekl Bobby Hernandez, hasič z Pueblo West. Zvýši se tak úroveň bezpečnosti v neznámé situaci. V současné době zpracovává velitel hasičského sboru v  Pueblo West pokyny, jak přesně by se mělo toto vybavení, které je okamžitě k dispozici, používat. Hasičský sbor v Pueblo West  je první hasičskou stanicí v kraji, která začíná používat tento typ taktického ochranného vybavení. OSH Milan Skalník    

Po smrtelné střelbě v Planned Parenthood v San Bernardino v Kalifornii minulý týden darovala  firma „Warrior Kit“ v Pueblo West místnímu hasičskému sboru šest neprůstřelných vest a přilby. Toto ochranné vybavení povýší úroveň ochrany posádek mířích do potenciálně nebezpečných situací.

Manažerka této firmy, Diana Ludwig, řekla: „Hlavně tady v Pueblo je to šílené. Nikdy nevíte, co se bude dít a neumím se představit, že bych byla policistkou nebo hasičem, šla do podobné situace a neměla toto ochranné vybavení.Ve firmě jsme to měli už týdny, ale v důsledku pátečního masové střílení v Colorado Springs se hasiči vyjádřili v programu News5, že toto vybavení je nyní důležitější než kdy předtím.“

„Může se to stát kdykoli, tyto události nejsou plánovány a u hasičů se musí předpokládat že se do takové situace mohou dostat a proto musíme být připraveni," řekl Brad Davidson, divizní velitel   Hasičského záchranného sboru v Pueblo West.

Brad Davidson připomněl páteční tragickou střelbu v Planned Parenthood v Kalifornii a řekl, že těchto šest neprůstřelných vest a přileb přišlo v kritické době.

„Chceme, aby se tento krok navíc stal dalším bezpečnostním aspektem našich pracovníků, abychom měli jistotu, že jsou zajištění, když jdou dělat svoji práci," řekl Davidson.
Jestliže se tým dostane do takové situace, velitel chce mít jistotu, že jsou chráněni.

„Cílem je, aby se každý na konci dne vrátil domů, takže chceme a zajišťujeme patřičné vybavení, řekl. Pokud taková situace nastane, budou náležitě vybavení hasiči následovat šerifovy ozbrojené lidi, aby pomohli se záchranou. Už to bylo použito ve scénářích, jako District 70 s nácvikem situace aktivní střelby, jak to ukázali ve vysílání v News5 již v říjnu. Šerifovi lidé se svými zbraněmi mají specifické role při ochraně našeho personálu. Zajišťují, že chodby jsou čisté, nebo že místnost je čistá a bezpečná, nechají vstoupit naše lidi, vzit zraněné a pak se vracejí s námi, takže je to týmová práce," řekl velitel hasičů.  A hasiči, jako Bobby Hernandez, s nímž mluvili na News5, jsou přesvědčení, že s touto výbavou to bude rozdíl.
„Jsme schopní pohybovat se mnohem snadněji, dostat se k pacientům jednodušeji, když nebude náš pohyb omezen hasičskou výstrojí," řekl Bobby Hernandez, hasič z Pueblo West. Zvýši se tak úroveň bezpečnosti v neznámé situaci.

V současné době zpracovává velitel hasičského sboru v  Pueblo West pokyny, jak přesně by se mělo toto vybavení, které je okamžitě k dispozici, používat.
Hasičský sbor v Pueblo West  je první hasičskou stanicí v kraji, která začíná používat tento typ taktického ochranného vybavení.

OSH

Milan Skalník

 

 

Fotogalerie: Hasiči v Coloradu dostali po střelbě v Planned Parenthood balistické vesty a přilby

Naši partneři

Menu