OSH | Odborový svaz hasičů

FBU reaguje na idiotské připomínky politika McTernana k fúzi s policií

Mc Ternan řekl: „Požární prevence je masivním plýtváním veřejnými penězi.“   V reakci na připomínky bývalého zvláštního poradce Labour Party, Johna McTernana, k jeho lehkovážným a nepromyšleným připomínkám v BBC Newsnight (20. červenece) o tom, jak obrovské úspory ve vládních výdajích by se „snadno" dosáhlo spojením hasičské a záchranné služby s policií, řekl Matt Wrack, generální tajemník Odborového svazu hasičů (FBU): „McTernan nemá tušení, jak špatný a nebezpečný je ve skutečnosti jeho návrh.“ „Hasičská práce je profese, tak jako práce policie, s úplně jinou řadou dovedností – tyto dvě služby nemohou být jen tak hozeny dohromady, aby se ušetřily peníze. Veřejnost miluje hasiče a to z důvodu nesobeckosti s jakou dělají svoji práci a pro jejich profesionalitu a projevují jim svoji důvěru, když jim dovolují vstupovat do svých domovů kvůli požární prevenci a záchranářské práci. „Toto vše by bylo sloučením jejich práce s policií vážně ohroženo. Klesající počet požárů je přímým důsledkem toho, že hasiči posuzují rizika a přijímají vhodná preventivní opatření předtím, než je zde jakékoli nebezpečí pro lidský život. Jako součást své každodenní práce hasiči také zachraňují při povodních, vyprošťují lidi při dopravních nehodách a z výtahů. Dříve než začal McTernan chrlit své zavádějící nápady, měl se podívat, jak vypadá realita práce, kterou dělají naši členové."   FBU tak reagoval na zprávu sociálních médií o tom, že bývalý zvláštní poradce New Labour, John McTernan, řekl: „Požární prevence je masivní plýtvání nejistými veřejnými penězi". Matt Wrack, generální tajemník FBU, k tomu ještě řekl: „Požární prevence zachránila bezpočet životů a je klíčovou součástí každodenní práce hasičů. Požární prevence, různé inspekce a aktivity prosazované hasiči, významně zlepšily veřejnou bezpečnost ve školách, nemocnicích a jiných veřejných budovách; ve vlacích a na železničních nádražích a ve stanicích metra; v továrnách a na dalších pracovištích. „V poslední době tato práce a podobné činnosti pomohly výrazně snížit škody, počet úmrtí a zranění v důsledku požárů v domácnostech. Pro McTernana je odmítnutí této důležité práce slovem jako „plýtvání" nehorázné, ignorantní, urážlivé a upřímně řečeno idiotské. „V tomto okamžiku své kariéry by pro McTernana bylo lepší, kdyby se zabýval zkoumáním své  vlastní role v nedávném velkolepém selhání labouristů ve všeobecných volbách ve Skotsku."   OSH Přeložil Milan Skalník    

Mc Ternan řekl: „Požární prevence je masivním plýtváním veřejnými penězi.“

 

V reakci na připomínky bývalého zvláštního poradce Labour Party, Johna McTernana, k jeho lehkovážným a nepromyšleným připomínkám v BBC Newsnight (20. červenece) o tom, jak obrovské úspory ve vládních výdajích by se „snadno" dosáhlo spojením hasičské a záchranné služby s policií, řekl Matt Wrack, generální tajemník Odborového svazu hasičů (FBU): „McTernan nemá tušení, jak špatný a nebezpečný je ve skutečnosti jeho návrh.“

„Hasičská práce je profese, tak jako práce policie, s úplně jinou řadou dovedností – tyto dvě služby nemohou být jen tak hozeny dohromady, aby se ušetřily peníze. Veřejnost miluje hasiče a to z důvodu nesobeckosti s jakou dělají svoji práci a pro jejich profesionalitu a projevují jim svoji důvěru, když jim dovolují vstupovat do svých domovů kvůli požární prevenci a záchranářské práci.

„Toto vše by bylo sloučením jejich práce s policií vážně ohroženo. Klesající počet požárů je přímým důsledkem toho, že hasiči posuzují rizika a přijímají vhodná preventivní opatření předtím, než je zde jakékoli nebezpečí pro lidský život. Jako součást své každodenní práce hasiči také zachraňují při povodních, vyprošťují lidi při dopravních nehodách a z výtahů. Dříve než začal McTernan chrlit své zavádějící nápady, měl se podívat, jak vypadá realita práce, kterou dělají naši členové."

 

FBU tak reagoval na zprávu sociálních médií o tom, že bývalý zvláštní poradce New Labour, John McTernan, řekl: „Požární prevence je masivní plýtvání nejistými veřejnými penězi".

Matt Wrack, generální tajemník FBU, k tomu ještě řekl: „Požární prevence zachránila bezpočet životů a je klíčovou součástí každodenní práce hasičů. Požární prevence, různé inspekce a aktivity prosazované hasiči, významně zlepšily veřejnou bezpečnost ve školách, nemocnicích a jiných veřejných budovách; ve vlacích a na železničních nádražích a ve stanicích metra; v továrnách a na dalších pracovištích.

„V poslední době tato práce a podobné činnosti pomohly výrazně snížit škody, počet úmrtí a zranění v důsledku požárů v domácnostech. Pro McTernana je odmítnutí této důležité práce slovem jako „plýtvání" nehorázné, ignorantní, urážlivé a upřímně řečeno idiotské.

„V tomto okamžiku své kariéry by pro McTernana bylo lepší, kdyby se zabýval zkoumáním své  vlastní role v nedávném velkolepém selhání labouristů ve všeobecných volbách ve Skotsku."

 

OSH

Přeložil Milan Skalník

 

 

Fotogalerie: FBU reaguje na idiotské připomínky politika McTernana k fúzi s policií

Naši partneři

Menu