OSH | Odborový svaz hasičů

Pozor změna: ZP 211 musí převést svoje účty k ČNB

    Z důvodu legislativní změny musí ZP MV ČR, stejně, jako všechny ostatní zdravotní pojišťovny v zemi, zrušit své bankovní účty u komerčních bank a peníze na veřejné zdravotní pojištění převést do České národní banky (ČNB). Změna se dotkne zejména plátců pojistného, tedy zaměstnavatelů, OSVČ iOBZP, kteří si budou muset zvykat na to, že platby pojistného začnoupoukazovat na nové účty. ZP MV ČR účty u ČNB pro příjem pojistného a úhrady zdravotní péče již zřídila a platby tak mohou být směrovány již dnes do ČNB. Povinné používání účtů ČNB pro veřejné zdravotní pojištění platí od února 2017. Ke změně dochází kvůli novele zákona 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech, která byla iniciována ministerstvem financí.   Nová bankovní spojení pro platby pojistného naleznete zde   Děkujeme za spolupráci   Vaše ZP MV ČR

 

 

Z důvodu legislativní změny musí ZP MV ČR, stejně, jako všechny ostatní zdravotní pojišťovny v zemi, zrušit své bankovní účty u komerčních bank a peníze na veřejné zdravotní pojištění převést do České národní banky (ČNB).

Změna se dotkne zejména plátců pojistného, tedy zaměstnavatelů, OSVČ iOBZP, kteří si budou muset zvykat na to, že platby pojistného začnoupoukazovat na nové účty.


ZP MV ČR účty u ČNB pro příjem pojistného a úhrady zdravotní péče již zřídila a platby tak mohou být směrovány již dnes do ČNB. Povinné používání účtů ČNB pro veřejné zdravotní pojištění platí od února 2017. Ke změně dochází kvůli novele zákona 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech, která byla iniciována ministerstvem financí.

 

Nová bankovní spojení pro platby pojistného naleznete zde

 

Děkujeme za spolupráci

 

Vaše ZP MV ČR

Naši partneři

Menu