OSH | Odborový svaz hasičů

Temný den pro Británii a pro Evropu...

24.6.2016 13:16 … uvedl dnes Luca Visentini, generální tajemník Evropské odborové konfederace, v komentáři na výsledek britského referenda o členství v Evropské unii. Zdůraznil, že je třeba začít bít na poplach, aby skončila deziluze a rozčarování nad fungováním EU. Vlády podle Visentiniho selhávají v reakci na potřeby lidí, restrikce, kterými politici v EU reagovali na ekonomickou krizi, stále doznívají. Zaměstnanci chtějí jasnou cestu směřující k tomu, aby život v EU skutečně nabízel zlepšování jejich životních podmínek. Nyní je povinností EU zajistit, aby brexit neznamenal začátek rozkladu EU.  Z pohledu evropských odborů je třeba podnítit investice do tvorby kvalitních pracovních míst, efektivních veřejných služeb a nabídnout reálné možnosti pro mladé lidi. Evropské odbory budou nadále spolupracovat s britskými odbory TUC, britští zaměstnanci by neměli na brexit doplatit. (kaš) kategorie: Aktuálně, esondy.cz

24.6.2016 13:16

… uvedl dnes Luca Visentini, generální tajemník Evropské odborové konfederace, v komentáři na výsledek britského referenda o členství v Evropské unii. Zdůraznil, že je třeba začít bít na poplach, aby skončila deziluze a rozčarování nad fungováním EU.

Vlády podle Visentiniho selhávají v reakci na potřeby lidí, restrikce, kterými politici v EU reagovali na ekonomickou krizi, stále doznívají. Zaměstnanci chtějí jasnou cestu směřující k tomu, aby život v EU skutečně nabízel zlepšování jejich životních podmínek. Nyní je povinností EU zajistit, aby brexit neznamenal začátek rozkladu EU. 
Z pohledu evropských odborů je třeba podnítit investice do tvorby kvalitních pracovních míst, efektivních veřejných služeb a nabídnout reálné možnosti pro mladé lidi. Evropské odbory budou nadále spolupracovat s britskými odbory TUC, britští zaměstnanci by neměli na brexit doplatit.

kategorie: Aktuálněesondy.cz

Naši partneři

Menu