OSH | Odborový svaz hasičů

Mezi zaměstnaneckými benefity vedou stále stravenky

 Nezaměstnanost se drží na rekordně nízkých číslech a kvalifikovaných odborníků je málo. Firmy se tak předhánějí v tom, na co nové zaměstnance nalákat – a čím ty dosavadní udržet. Škála benefitů se stále rozrůstá a rozhodně už nejde jen o stravenky, i když ty jsou mezi zaměstnaneckými výhodami stále nejčastější. Skoro 60 procent lidí ale dostává i příspěvek na sport nebo kulturu.  V mnohých firmách funguje bodový systém, zaměstnanci dostanou každý měsíc určitý počet bodů a za ně nakupují daňově zvýhodněné benefity.  Podobnou strategii zaměstnaneckých výhod volí stále více společností. Vedle stravenek patří mezi nejčastější benefity například příspěvek na sport nebo různé kulturní akce, a to nejen pro zaměstnance samotného, ale pro celou jeho rodinu. Další benefitem může být odpočinková zóna přímo na pracovišti. Zaměstnanci si zde mohou zahrát například stolní tenis nebo si odpočinout na pohovce. Minimálně jeden benefit nabízí v současnosti v Česku tři firmy ze čtyř s tím, že nejčastěji to jsou stále stravenky. Dohromady pak v tomto ohledu vyjde firmu jeden zaměstnanec až na 30 tisíc ročně.  Benefity jsou v Česku hodně rozšířené i třeba proto, že na ně stát poskytuje daňová zvýhodnění. Zaměstnavatel si může odečíst z daní až 55 procent hodnoty stravenky. Stravenky v Česku fungují už sedmdesát let a každoročně se jich vytisknou stovky milionů kusů. Papír ale ustupuje a stále častěji se objevují stravenky elektronické. Ty v podstatě kombinují ty klasické papírové s principem platební karty, zaměstnanec nemusí při platbě v restauraci nic odpočítávat, stačí kartu přiložit k terminálu a částka se odečte. (red) kategorie: Aktuálně, esondy.cz

 Nezaměstnanost se drží na rekordně nízkých číslech a kvalifikovaných odborníků je málo. Firmy se tak předhánějí v tom, na co nové zaměstnance nalákat – a čím ty dosavadní udržet. Škála benefitů se stále rozrůstá a rozhodně už nejde jen o stravenky, i když ty jsou mezi zaměstnaneckými výhodami stále nejčastější. Skoro 60 procent lidí ale dostává i příspěvek na sport nebo kulturu.

 V mnohých firmách funguje bodový systém, zaměstnanci dostanou každý měsíc určitý počet bodů a za ně nakupují daňově zvýhodněné benefity. 

Podobnou strategii zaměstnaneckých výhod volí stále více společností. Vedle stravenek patří mezi nejčastější benefity například příspěvek na sport nebo různé kulturní akce, a to nejen pro zaměstnance samotného, ale pro celou jeho rodinu.
Další benefitem může být odpočinková zóna přímo na pracovišti. Zaměstnanci si zde mohou zahrát například stolní tenis nebo si odpočinout na pohovce.
Minimálně jeden benefit nabízí v současnosti v Česku tři firmy ze čtyř s tím, že nejčastěji to jsou stále stravenky. Dohromady pak v tomto ohledu vyjde firmu jeden zaměstnanec až na 30 tisíc ročně. 
Benefity jsou v Česku hodně rozšířené i třeba proto, že na ně stát poskytuje daňová zvýhodnění. Zaměstnavatel si může odečíst z daní až 55 procent hodnoty stravenky. Stravenky v Česku fungují už sedmdesát let a každoročně se jich vytisknou stovky milionů kusů. Papír ale ustupuje a stále častěji se objevují stravenky elektronické. Ty v podstatě kombinují ty klasické papírové s principem platební karty, zaměstnanec nemusí při platbě v restauraci nic odpočítávat, stačí kartu přiložit k terminálu a částka se odečte.
kategorie: Aktuálně, esondy.cz

Naši partneři

Menu