OSH | Odborový svaz hasičů

Den daňové svobody přišel téměř o měsíc dříve než v zemích eurozóny

2.6.2016 15:27 Den daňové svobody nastal v České republice dříve než v zemích eurozóny, ovšem později než je průměr zemí OECD. Den daňové svobody připadá v Česku letos podle výpočtů Liberálního institutu na 2. června, země platící eurem v průměru oslaví tento den 26. června a země OECD jej oslavily v průměru 29. května. Jako den daňové svobody se označuje pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana. Do té doby veškerý jeho příjem připadá státu. Nejdříve nastal den daňové svobody tradičně v Jižní Koreji (28. dubna). USA mají letos den daňové svobody 20. května. Ze zemí platících eurem je lepší než Česko Slovensko, Irsko, Estonsko nebo Polsko. Naopak hůře na tom je například Německo, Nizozemí, Francie, Rakousko nebo Finsko. Liberální institut při svém výpočtu vychází z kalkulací Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Tato metodika využívá odhad poměru veřejných výdajů na hrubém domácím produktu, a umožňuje tak porovnat vývoj českého dne daňové svobody s  vývojem v dalších zemích. Češi letos na stát pracovali 153 dní, což je nejméně od roku 2000.   (red) kategorie: Aktuálně, esondy.cz

2.6.2016 15:27

Den daňové svobody nastal v České republice dříve než v zemích eurozóny, ovšem později než je průměr zemí OECD. Den daňové svobody připadá v Česku letos podle výpočtů Liberálního institutu na 2. června, země platící eurem v průměru oslaví tento den 26. června a země OECD jej oslavily v průměru 29. května. Jako den daňové svobody se označuje pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana. Do té doby veškerý jeho příjem připadá státu.

Nejdříve nastal den daňové svobody tradičně v Jižní Koreji (28. dubna). USA mají letos den daňové svobody 20. května. Ze zemí platících eurem je lepší než Česko Slovensko, Irsko, Estonsko nebo Polsko. Naopak hůře na tom je například Německo, Nizozemí, Francie, Rakousko nebo Finsko.

Češi letos na stát pracovali 153 dní, což je nejméně od roku 2000.
 
kategorie: Aktuálněesondy.cz

Naši partneři

Menu